Analiza wyników egzaminu | maj 2017

0 100

W dniu dzisiejszym, tj.: 30.06. br Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki wszystkich tegorocznych maturzystów, a było ich dokładnie – 258 030. Podobnie jak w ubiegłym roku przedstawimy tutaj dane płynące z opublikowanych wyników. Artykuł ten ma charakter informacyjny, większa ilość informacji zostanie przedstawiona w tym artykule w formie aktualizacji po upublicznieniu szerszych danych przez CKE w Warszawie.


EGZAMIN MATURALNY w ROKU 2017 – informacje ogólne

 

Do egzaminu maturalnego z biologii na poziomie rozszerzonym przystąpiło 49 923 osoby, natomiast do egzaminu maturalnego z chemii także na poziomie rozszerzonym blisko połowa  liczby zdających biologię, bo 28 880 osób. Oczywiście nie dziwi fakt, że rozpiętość skrajnych wyników jest maksymalnie duża, to znaczy najniższym uzyskanym wynikiem z matury z biologii było 0 pkt., natomiast najwyższym 60 pkt, a więc maksymalna liczba punktów (100%).

Parametry zebrane w powyższej tabeli można rozbić oddzielnie dla szkół typu: LO oraz technikum, wówczas liczby te przedstawiają się następująco:

  1. dla Liceum Ogólnokształcącego (Nowa Formuła)

      2. dla technikum (Nowa Formuła)


 

EGZAMIN MATURALNY w ROKU 2017 – skale centylowe 

Przypomnijmy, iż centyle wskazują nam ile osób otrzymało wynik TAKI SAM jak my lub NIŻSZY. Skale centylowe są bardzo istotne i pozwalają ocenić ogólny poziom trudności egzaminu maturalnego. 


Powyższe informacje opracowano na podstawie danych opublikowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w dniu 30.06.2017


EGZAMIN MATURALNY w ROKU 2017 – progi punktowe 

• Poniżej przedstawiamy fragment informacji będących wprowadzeniem do analizy progów punktów w roku akademickim 2017/2018. Więcej szczegółowych informacji znajdą Państwo na stronie, podanej pod poniższymi informacjami • 

WIĘCEJ INFORMACJI: TUTAJ


PO PUBLIKACJI SZCZEGÓŁOWYCH DANYCH PONIŻEJ UKAŻE SIĘ STOSOWANA AKTUALIZACJA. 

***

Sebastian Karczmarczyk | 2017 

Oceń ten post
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Masz przemyślenia? Napisz komentarz!x