Ewolucjonizm, czyli sens istnienia w pigułce!

2 236

Życie człowieka jest pełne tajemnic. Zaskakujące, dziwne, niezbadane, często metafizyczne, czasem smutne, innym razem radosne. Podobnie jest z otaczającym go światem. Internet to kopalnia wiedzy na takie tematy, ale jak znaleźć te najciekawsze artykuły i nie pogubić się w gąszczu coraz bardziej fascynujących historii? Można na przykład zajrzeć na portal o nazwie Ewolucja Myślenia prowadzony przez pasjonatów wielu dziedzin, dla których biologia czy nauka o Ziemi to chleb powszedni.

Dobre samopoczucie i bogata wiedza zagwarantowane

Kto „przekroczy wrota” Ewolucji Myślenia, ten zostanie „uleczony ziołami” ludów pierwotnych. Tłumacząc tę metaforę, chodzi o to, że czytelnik nie natrafi na bardzo pesymistyczne wpisy i nudne teksty o niczym. Każdy artykuł tworzony jest na zasadzie well-beingu. To znaczy, że przeglądając dokładnie treść, poczuje pewnego rodzaju pozytywną energię.

Pisanie o odkryciach naukowych i innych ważnych dla ludzkości kwestiach w taki sposób, aby jednocześnie wprowadzić w dobre samopoczucie i zaciekawić, to niezwykła umiejętność. Czy to historia człowieka na przestrzeni tysięcy lat, czy geologia (jedna z kategorii w dziale Ziemia i Kosmos), każda z nich staje się bardziej zrozumiała, bliższa, wręcz namacalna, nie przytłacza trudnym, naukowym żargonem.

Najważniejsza idea portalu

Na tym portalu nie panuje „prawo dżungli”. To miejsce, gdzie mile widziany jest internauta w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Wystarczy zapoznać się z co najmniej kilkoma artykułami, a już horyzont rozmyślań o sensie i celu ludzkiego istnienia zostaje pogłębiony – gdyż to jest właśnie główna idea prezentowanej strony internetowej.

Na przykład w sekcji Paleontologia znajduje się artykuł o Neandertalczykach (nie jedyny tekst o nich na tej stronie). Czekają w nim na nas zaskakujące fakty o tym, że Neandertalczycy nie byli bezrozumnymi małpoludami. Polowali, opiekowali się rodzinami, a nawet potrafił rozróżniać rośliny i leczyć nimi rany czy niewielkie schorzenia.

Samotranscendencja

Tutaj biologia nie jest już czarną magią, podobnie nauka o Ziemi czy geologia. Wchodząc na stronę Ewolucja Myślenia, kroczy się po schodach piramidy potrzeb Maslowa aż do szczytu, zdając sobie sprawę, co jest najbardziej istotne w życiu jednostki. Bo człowiek, mimo że będący malutką częścią większej całości, powinien przejawiać zdolności do tzw. samotranscendencji, nieść pomoc innym, wykorzystywać talenty i wytwarzać nowe dobra dla ogółu.

Co więcej, Ewolucja Myślenia to „kraina”, gdzie nauka i religia płyną obok siebie tym samym nurtem. Czy to możliwe? Tak. O czym przekonuje chociażby Michio Kaku – amerykański fizyk teoretyczny i futurysta, znany przede wszystkim jako popularyzator nauki, a także Spike Psarris – były inżynier dla wojskowego programu kosmicznego, którego materiały wideo (udostępniane w oddzielnej zakładce) podważają między innymi przyjętą teorię Wielkiego Wybuchu.

Podsumowując, zbudowana w czytelny sposób, kojąca oko i umysł również szatą graficzną strona Ewolucja Myślenia w pigułce, którą łatwo przełknąć, podaje informacje tak, aby wstrzyknąć wszystkim sporą dawkę pozytywnej energii. A dla spragnionych typowo encyklopedycznej wiedzy proponuje usystematyzowane hasła obejmujące świat przyrody. Dzięki temu portalowi każdy Ziemianin zrozumie, że żyje na pięknej i niezwykłej planecie!

5/5 - (7 votes)
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pati

Sledze was od długiego czasu, ale ten artykuł o ewolucji średni.

Paweł

Ewolucja – odwieczna zagadka!

2
0
Masz przemyślenia? Napisz komentarz!x