5 kroków, aby przestać obawiać się dentysty

0 15

Jeżeli nie mamy żadnych problemów z tym, aby wybrać się do dentysty to wydaje nam się, że pewnie każdy ma takie samo podejście. Nie jest to jednak tak do końca prawda. Wiele osób w młodych latach jest zmuszane do tego, aby chodzić na spotkania ze stomatologiem. Ich rodzice nie zdawali sobie sprawę z tego, jakie potem mogą być konsekwencje takich działań – wtedy jeszcze po prostu o tym głośno nie mówiono. A efektem jest pokolenie dorosłych obecnie osób, które odwlekają takie wizyty nawet latami – aż w końcu ból zęba nie zmusi ich do odwiedzenia gabinetu dentysty. 

Różnego rodzaju lęki to nic nadzwyczajnego i wszyscy z tym walczymy – ale ten konkretny problem może okazać się po prostu niebezpieczny dla zdrowia naszej jamy ustnej. To właśnie dlatego trzeba przynajmniej postarać się znaleźć jakieś rozwiązanie. Poniżej zaprezentujemy dla Ciebie 5 konkretnych kroków, które mogą okazać się pomocne, jeżeli chcesz zmienić swoje nastawienie do dentysty i po prostu przestać się go bać. 

Znajdź dobry gabinet

Na początek najlepiej będzie na spokojnie poszukać sobie takiego gabinetu dentystycznego, który ma dobre opinie. W większości miast i nawet na wsi mamy obecnie większy wybór niż kiedyś – nie musimy więc iść do dentysty, który po prostu przyjmuje najbliżej nas. Zawsze pozostaje nam przecież też opcja dojazdu do innego miasta – wizyty u dentysty nie odbywają się przecież codziennie.

Niesympatyczny dentysta na pewno skutecznie zniechęci nas do takich spotkań. Spróbuj przed wizytą przynajmniej skontaktować się z nim telefonicznie – porozmawiaj o swojej traumie i zapytaj, w jaki sposób dentysta jest w stanie pomóc Ci przezwyciężyć ten lęk. Prawda jest taka, że istnieje duża szansa, iż to nie będzie dla niego całkowicie nowa sytuacja. Takie obawy miewa bardzo dużo osób. 

 

Skorzystaj ze znieczulenia

Na wizycie nie musisz udowadniać sobie lub dentyście, że jesteś w stanie przejść przez leczenie bez skorzystania ze znieczulenia – po to przecież jest taka opcja. Dowiedz się, jakie rodzaje znieczulenia może Ci zaproponować ten specjalista i w razie konieczności – w trakcie zabiegu poproś o większą dawkę.

 

Zapisz się na wizytę od razu

Jedynym sposobem na to, aby w końcu się odważyć – jest faktyczne wybranie się na wizytę. Nie nastawiajmy się na konkretne leczenie i po prostu spróbujmy się tam stawić. To pierwszy krok w dobrym kierunku – a to już dużo. Być może okaże się, że dentysta stwierdzi, że obecnie nie jest nam potrzebny żaden zabieg. Jeżeli nie spróbujemy to nigdy nam się nie uda – warto więc próbować do skutku, bez wymówek. Pamiętaj – jeżeli potrzebny Ci protetyk Londyn czy Paryż także jest w stanie zaoferować Ci jego usługi. Wszędzie możesz skorzystać z pomocy, jeśli jej potrzebujesz. Zwlekanie może wywołać tylko jeszcze więcej obaw. Sprawdź profesjonalną ofertę w Londynie co mają w porównaniu do Polskich ofert: dental-clinic-london.co.uk . Pamiętaj dbaj o swoje uzębienie.


Nagradzaj się po każdej wizycie

Jeżeli możemy sobie na to pozwolić to po każdej wizycie u dentysty warto spróbować w jakiś sposób samych siebie nagradzać – może to być zakup nowego ubrania, wizyta u kosmetyczki czy kino. Wybór jest nasz – istotne jest to, aby dana czynność była o wiele przyjemniejsza niż wcześniejsza wizyta. Dzięki temu przez cały czas będziemy na coś czekać i leczenie szybciej nam minie.  


Poproś o pomoc psychologa

 

A jeżeli żadna ze wspomnianych metod nie przynosi efektów – przyczyny naszego lęku możemy poszukać wspólnie wraz z psychologiem. Być może ma on swoje podłoże w naszym dzieciństwie i dopóki tego nie przepracujemy – nic nie będzie w stanie przekonać nas do leczenia u dentysty.

Oceń ten post
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Masz przemyślenia? Napisz komentarz!x