Czym są w branży beauty kombajny kosmetyczne ?

0 4

W związku z ciągłym rozwojem branży beauty oraz medycyny estetycznej pojawiła się ogromna konkurencja wśród właścicieli salonów oraz gabinetów oferujących tego rodzaju usługi. 

Gabinety medycyny estetycznej nieustannie starają się poszerzać zakres kierowanej do coraz bardziej wymagających klientów oferty. Naturalnym jest, że osoby korzystające z zabiegów oczekują najwyższej jakości usług, profesjonalnego podejścia do klienta, sterylnych warunków czy korzystania ze sprzętu o wysokim standardzie

Jakie urządzenia do medycyny estetycznej są obecnie na rynku? Jak wybrać najlepszy sprzęt do gabinetu? Na jakie aspekty wyposażenia salonu zwrócić uwagę jako klient?

Kombajny kosmetyczne

Obecnie jednym z najpopularniejszych wyborów wśród osób, które wyposażają gabinet medycyny estetycznej, są wielofunkcyjne kombajny kosmetyczne. Z definicji jest to profesjonalny sprzęt, który powstał z myślą o wciąż rozwijającej się kosmetologii i medycynie estetycznej. 

Producenci tego rodzaju narzędzi korzystają z wieloletniego doświadczenia oraz wiedzy specjalistów, tworząc sprzęt, który nie tylko ma spełnić oczekiwania oraz potrzeby klientów, ale również osób pracujących z nim.

Rodzaje kombajnów kosmetycznych

Urządzenia wielofunkcyjne stosowane w kosmetologii oraz medycynie estetycznej, popularnie nazwane kombajnami, dzielą się na dwa podstawowe typy.

Model deskop

Deskop to niewielkie urządzenie stacjonarne, które można postawić na biurku lub szafce. Zwykle łączy w sobie tylko kilka funkcji. Jego atutem jest przede wszystkim mobilność oraz fakt, że zajmują stosunkowo małą powierzchnię.

Model tower

Jest to kombajn kosmetyczny, który zawiera kilkanaście, nawet 20 funkcji. Tower jest urządzeniem wolnostojącym, przez co w porównaniu z deskopem zajmuje więcej miejsca. Jego zaletą jest natomiast zdecydowanie większa ilość funkcji, jakie posiada.

Do jakich zabiegów można wykorzystać kombajn kosmetyczny?

Kombajny kosmetyczne mają zastosowanie w szerokiej gamie zabiegów kosmetycznych oraz związanych z medycyną estetyczną. Wśród najpopularniejszych z nich możemy wymienić:

  • mezoterapię bezigłową, czyli nieinwazyjny zabieg poprawiający ogólną kondycję skóry
  • peeling kawitacyjny, który usuwa martwe komórki naskórka
  • liposukcję ultradźwiękową – zabieg modelujący sylwetkę za pomocą zewnętrznego źródła ultradźwięków
  • mikrodermabrazję diamentową, czyli zabieg polegający na usunięciu warstwy rogowej skóry za pomocą diamentowej głowy
  • oxybrazję, inaczej nazywaną mikrodermabrazją wodno – tlenową
  • dermomassage, czyli zabieg modelujący sylwetkę za pomocą masażu podciśnieniowego
  • waponizację, która polega na działaniu na skórę parą wodną nasyconą ozonem
  • sonoferezę, której efektem jest poprawa ukrwienia skóry i ułatwienie transportu składników odżywczych w głąb skóry
  • mikromasaż, czyli zabieg, podczas którego wykorzystuje się prądy o niskiej częstotliwości

Wybór kombajnu kosmetycznego

Kombajn kosmetyczny to tak naprawdę obudowa do funkcji, jakie chcemy w nim zawrzeć. Producenci tego rodzaju specjalistycznych urządzeń dostosowują je do konkretnych potrzeb danego gabinetu medycyny estetycznej oraz jego klientów. 

Przed wyborem kombajnu należy dokładnie przeanalizować, do jakiego rodzaju zabiegów ma być przeznaczony. Zależy od tego typ kombajnu, ponieważ może się zdarzyć, że nie będziemy potrzebować aż kilkunastu funkcji, jakie oferuje model tower, a zamiast tego wystarczy nam kilka zawartych w modelu deskop.

Cena kombajnu kosmetycznego

Cena kombajnu jest uzależniona od składowych takich jak standard jego wykonania, wielkość oraz liczby funkcji, jakie oferuje. Najmniej zaawansowane kombajny można kupić nawet za kilkaset złotych, natomiast koszt tych wielofunkcyjnych wynosi często nawet kilkadziesiąt tysięcy. Zobacz te kombajny kosmetyczne.

Dlaczego warto kupić wielofunkcyjny kombajn kosmetyczny?

Niepodważalną zaletą kombajnu jest mnogość funkcji, jakie może w sobie zawrzeć. Oznacza to, że nie musimy kupować oddzielnych urządzeń – posiadamy jedno, które umożliwia nam wykonanie wielu zabiegów. 

Takie rozwiązanie pomaga zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale także przestrzeń w gabinecie. Na rynku znajdziemy wiele urządzeń, które po dostosowaniu funkcjonalności spełnią nasze oczekiwania. 

Podsumowanie

W obecnych czasach trudno sobie wyobrazić gabinet medycyny estetycznej bez kombajnu kosmetycznego. Wysokiej klasy sprzęt jest niewątpliwie wizytówką każdego salonu beauty. 

Zważywszy na wyżej wymienione zalety wyboru wielofunkcyjnych kombajnów jest to znakomite rozwiązanie, które ułatwi pracę kosmetologom oraz lekarzom wykonującym zabiegi oraz spełni oczekiwania klientów.

Źródło: https://medikapoland.pl

Oceń ten post
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Masz przemyślenia? Napisz komentarz!x