Jak pozbyć się niechcianych żylaków?
Pojawienie się żylaków na nogach to nie jest dla żadnej z pań szczęśliwy moment – a to zwykle właśnie kobiety częściej doświadczają tego problemu. Co wskazuje na to, że pojawiły się u nas żylaki? Jeżeli mamy wątpliwości co do swojego stanu zdrowia to najlepiej wybrać się do lekarza i skontrolować żyły – w szczególności powinny o to dbać kobiety, które w rodzinie mają już podobne przypadki. Prawdą jest jednak to, że same jesteśmy też faktycznie w stanie łatwo określić, iż przytrafił nam się ten problem zdrowotny.
Przede wszystkim doświadczamy silnego bólu nóg – takiego, który nie chce zniknąć pomimo odpoczynku. Najczęściej pojawia się on po powrocie do domu, a więc po całym dniu siedzenia lub stania w miejscu. Do tego dochodzi opuchlizna, którą ciężko jest zignorować – czasami jest ona na tyle uciążliwa, że nie jesteśmy w stanie założyć butów czy spodni. Możemy spodziewać się także widocznych żyłek na skórze, które każda kobieta natychmiast rozpozna. W dalszej części dowiesz się, z jakich metod można obecnie skorzystać, aby szybko pozbyć się żylaków – na szczęście wybór jest całkiem spory.
Dostępne metody usuwania żylaków
Możemy zdecydować się na zwalczanie żylaków przy pomocy kremów i maści – dostępne są także różne suplementy, które mają tutaj zadziałać od wewnątrz. Trzeba jednak zauważyć, że takie rozwiązania mogą sprawdzać się bardziej, jako działania profilaktyczne – ale nie wtedy, gdy mamy już widoczne żylaki i zależy nam na ich szybkiej likwidacji.
W takiej sytuacji najlepiej sprawdzi się laser frakcyjny lub skleroterapia. Gdy potrzebne będzie Ci faktycznie usuwanie żylaków. Pamiętaj, że zawsze w wyborze odpowiedniej metody powinien pomóc Ci lekarz.
Skleroterapia
Skleroterapia to metoda, która jest o wiele mniej inwazyjna od operacji – nie pozostaną nam po zabiegu żadne ślady na skórze i nie musimy obawiać się dolegliwości bólowych. W trakcie skleroterapii światło naczynia zostaje zamknięte przy pomocy specjalnej substancji chemicznej, której zadaniem jest uszkodzenie ściany naszej żyły. W wyniku tego rozwija się kontrolowany stan zapalny, a następnie dochodzi do zarośnięcia naczynia. Zabieg trwa około 30 minut.
W krótkim czasie po zabiegu żylaki przestają być widoczne, a my pozbywamy się wszelkich nieprzyjemnych objawów. Wśród zaleceń od lekarza pojawi się tutaj na pewno konieczność rezygnacji z opalania na okres co najmniej kilku tygodni – a także noszenie bielizny kompresyjnej i częste spacery. Kończyn dolnych nie powinno się zbytnio nagrzewać – także podczas kąpieli. Trzeba zwracać uwagę na to, aby zbyt długo nie siedzieć i nie stać w jednym miejscu.
Jeżeli znasz kogoś, komu potrzebne jest usuwanie żylaków Wrocław to dobre miejsce na przeprowadzenie takiej procedury. Zabiegi przeprowadza wiele klinik np: Flebetica.
Laserowe usuwanie żylaków
Ablacja laserowa polega na wprowadzeniu wiązki lasera do żyły pniowej. Wytwarzana w ten sposób energia cieplna prowadzi do zamknięcia niewydolnej żyły. Cały zabieg nie trwa dłużej niż 60 minut i jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym – pacjentka nie odczuwa więc żadnego bólu. Bardzo istotne jest tutaj odpowiednie przygotowanie do zabiegu. Konieczne będzie m.in wykonanie badania USG, morfologii, układu krzepnięcia – a także rezygnacja z tabletek antykoncepcyjnych.
Po zakończonym zabiegu pacjentka będzie musiała przez jakiś czas korzystać jeszcze z opasek uciskowych i zażywać leki przeciwzakrzepowe.
Polecam ten Artykuł. Uświadomił mi jak pozbyć się żylaków!!