Operacja powiększania piersi za pomocą implantów

0 10

W teorii żyjemy obecnie w czasach, gdzie ludzie mogą o sobie w pełni decydować – wcale nie oznacza to, że jesteśmy wolni od krytyki. Niestety na każdym kroku możemy spotkać się z tym, iż inni ludzie oceniają nasze wybory czy nasz wygląd. Z taką właśnie krytyką mierzą się często panie, które decydują się na implanty piersiowe. Dlaczego? Dlatego, że w społeczeństwie panuje dalej przekonanie, iż wszelkiego rodzaju operacje powinny być zarezerwowane na wypadek poważnego problemu – a nie po to, aby poprawić swój wygląd. Takie podejście jest jednak przestarzałe – nie ma w tym nic złego, dopóki jest to nasza decyzja. Implanty piersiowe dla niektórych kobiet to jedyna szansa na to, aby poczuć się ze sobą w 100% dobrze. Dlatego też warto dowiedzieć się więcej na temat przebiegu takiej operacji oraz okresu rekonwalescencji. 

Skrócony przebieg zabiegu

W czasie trwania zabiegu kobieta znajduje się pod opieką anestezjologa, dzięki czemu nie odczuwa żadnego bólu – na samym początku podane zostaje jej znieczulenie. Lekarz przy pomocy skalpela wykonuje niewielkie nacięcie, a implant zostaje umieszczony w powstałej dzięki temu loży – jest to tzw. kieszeń, która powstaje po przecięciu mięśnia piersiowego. Bardzo istotna jest tutaj precyzja, dzięki której nie będzie potem dochodziło do przesuwania implantu – loża musi mieć prawidłowy rozmiar. Zanim chirurg zaszyje wszelkie tkanki – czeka go na tym etapie jeszcze zamknięcie naczyń krwionośnych. Dopiero teraz implanty piersiowe zostały wszczepione w prawidłowy sposób, a pacjentka może zostać przetransportowana na salę, gdzie zacznie być wybudzana.

Wskazania do implantów piersiowych

Chęci wykonania takiego zabiegu nie musimy w żaden sposób nikomu tłumaczyć. Implanty piersiowe możemy sobie zrobić dla siebie – bez żadnej konkretnej przyczyny. Czasami kobiety chcą w ten sposób zwalczyć swoje kompleksy – a czasami po prostu podobają im się większe piersi i nie ma tutaj żadnych skomplikowanych pobudek. Jeżeli zdajemy sobie sprawę z tego, że implanty piersiowe zostają wszczepione operacyjnie i wiąże się z tym okres rekonwalescencji – wszystko jest w porządku.

Jeżeli chodzi o bardziej konkretne wskazania do wykonania takiego zabiegu, to może on zostać polecany kobietom, które pozbyły się dużej ilości kilogramów – wtedy wygląd piersi na pewno się zmieni i czasami trudno nam to zaakceptować. U niektórych pań widzimy też dużą asymetrię pomiędzy jedną i drugą piersią – implanty piersiowe są w stanie ten problem rozwiązać. Często powodem zdecydowania się na operacje jest także zwiotczenie piersi po urodzeniu i karmieniu dziecka. Implanty piersiowe niewątpliwie będą stanowiły pomoc dla kobiet, które przeszły mastektomię lub brały udział w wypadku, w którym ta część ich ciała mocno ucierpiała.

Rekonwalescencja po operacji

Po tym, jak zostaną nam wszczepione implanty piersiowe – czeka nas jeszcze okres rekonwalescencji. Tutaj dużo zależy do tego, na ile kobieta zastosuje się do zaleceń lekarzy. Wśród wielu takich wskazówek mamy na przykład konieczność powstrzymania się od intensywnej aktywności fizycznej – pacjentka powinna skupić się na odpoczynku. Konieczne będzie noszenie biustonosza uciskowego i stawianie się na wizytach kontrolnych – tylko w ten sposób lekarz będzie miał szansę zareagować, jeżeli nasze implanty piersiowe nie będą goiły się w prawidłowy sposób.

Artykuł został napisany dla kliniki chirurgii plastycznej Timeless.

Oceń ten post
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Masz przemyślenia? Napisz komentarz!x