Nasza księgarnia

Przedstawiamy Państwu nasz pierwszy autorski podręcznik do nauki obliczeń chemicznych, ebook w formacie pdf (części I i II) lub książka papierowa w formacie B5 (część I).

Odbiór osobisty wersji papierowej możliwy w Łodzi po wcześniejszym uzgodnieniu. W tej sprawie prosimy o kontakt na podany niżej adres e-mail przed złożeniem zamówienia.

Wersja papierowa: format B5 (235×165 mm), stron 240, a cena zależy od ilości zamówionych sztuk (szczegóły po przejściu do oferty). Wersja elektroniczna: format arkusza A4, format pliku: pdf, stron 168. W związku z zainteresowaniem i pytaniami podręcznik został rozbudowany o dodatkowe działy i podzielony na dwa tomy. Prace nad drugim tomem są jeszcze w toku.

okładka cz. I
Okładka

Podręcznik (obie części) zawiera:

  • teorię,
  • komentarze, wskazówki, informacje o typowych błędach
  • propozycje prostych do wykonania w domu doświadczeń, ale kluczowych w zrozumieniu zagadnienia,
  • rozwiązanych różnymi sposobami przykładów: 48 w części I i 51 w II,
  • 327 autorskich zadań w części I i 148 w części II. O różnym poziomie trudności, ułożonych w takiej kolejności, by wprowadzać pojęcia w porządku ułatwiającym zrozumienie, oraz by w zadaniu poprzednim była wskazówka do rozwiązania zadania następnego.

Liczne są przykłady i zadania ułatwiające zagadnienia związane z praktyką laboratoryjną, informacje o często spotykanych błędach obliczeniowych i wskazówki przy wymagających zadaniach. Każdy dział zakończony zadaniami podsumowującymi ten dział.

WSZYSTKIE ZADANIA OPARTE SĄ O DANE LITERATUROWE – NIE MA PRZYPADKOWYCH DANYCH w zadaniach, w których korzysta się z danych tablicowych. Odpowiedzi do wszystkich zadań.

Zobacz ofertę

Polecamy także:

“Chemia – zbiór zadań maturalnych z odpowiedziami” dr R. Szczypiński

R. Szczypiński

Zobacz ofertę

“Projektowanie doświadczeń chemicznych” – dla maturzystów i nie tylko. Dr R. Szczypiński

1

Zobacz ofertę

“Kolorowanka Chemika” Wiktor Tomkowski

Kolorowanka

Zobacz ofertę

“Współrzędne wewnętrzne i kartezjańskie w tworzeniu i edycji grafiki molekularnej” dr hab. inż. Wojciech Szczepankiewicz

Opracowanie dla pasjonatów rysowania struktur molekularnych i każdego chcącego pogłębić swoją wiedzę.

S
Zobacz ofertę

Arkusze maturalne Neuron (autorstwa naszego współpracownika Sebastiana Karczmarczyka). Produkt dostępny wysyłkowo od 07.01.19. Zamówienia przedpremierowe – rabat 15%! Zapraszamy także na https://maturaneuron.pl.tl/

1

Wersja demonstracyjna
Zobacz ofertę

“Mam kota na punkcie chemii” Dominik Mukrecki, czyli na luzie o chemii 🙂

DM

Zobacz ofertę

“Skarby natury w kosmetyce” praca zbiorowa pod redakcją prof. dr hab. n. farm. Lucjusza Zaprutko, współautorstwa dr hab. n. farm. Barbary Bednarczyk-Cwynar – współzałożycielki Biomist.

1

Zobacz ofertę

“Próbne arkusze maturalne” Paulina Kulpa.

1

Zobacz ofertę

“Ostatni dzwonek przed maturą. Zbiór zadań i arkuszy maturalnych z chemii”. Karol Dudek-Różycki, Michał Płotek, Tomasz Wichur.

arkusze UJ

Zobacz ofertę

“Ostatni dzwonek przed maturą. Elektrochemia” Karol Dudek-Różycki, Michał Płotek

1

Zobacz ofertę