Podręcznik „Podstawy obliczeń chemicznych”

6 739

Martwisz się  sprawdzianem, maturą, kolokwium, albo zadania z chemii fizycznej spędzają Ci sen z powiek? Mamy coś, co pozwala przygotować się do nich odpowiednio oraz zrozumieć wiele „trudnych” zagadnień. Przedstawiamy Państwu nasz pierwszy autorski podręcznik do nauki obliczeń chemicznych, ebook w formacie pdf (części I i II) lub książka papierowa w formacie B5 (obecnie tylko część I). Dedykowany także nauczycielom, którzy znajdą proste sposoby wyjaśniania skomplikowanych zagadnień, oraz rozwiązania problemów.

UWAGA: ebooki są wysyłane przez system automatycznie i docierają na ogół kilka minut po zaksięgowaniu i zafakturowaniu się płatności. Zdarza się też, że maile trafiają do spamu.

Zamówienia wersji PAPIEROWEJ złożone w dniach 17.09 – 21.09 będą wysłane w dniu 22.09 lub 29.09.

Jeśli zakupiłaś/eś wcześniej część II w wersji elektronicznej lub chcesz odebrać książkę osobiście w Łodzi, to możesz skorzystać z ceny rabatowej. Niezbędne informacje znajdują się poniżej łącza do sklepu internetowego.


W przypadku zakupu wersji elektronicznej, gdy plik nie dociera po upływie 24 godzin od wpłaty – proszę o kontakt na adres: DMchemik14(małpka)gmail.com.

Seria drukowana (ISBN serii: 978-83-949903-3-6)

Część I:

format B5 (235×165 mm), stron 240, ISBN978-83-949903-4-3. Nakład wyczerpany – dodruk planowany na czerwiec 2023.

Zobacz spis treści części I

Zobacz przykładową stronę I
Zobacz przykładową stronę II

Część II:

Format B5, stron 272, ISBN 978-83-949903-6-7. Cena (wraz z kosztami przesyłki do paczkomatu): 49 PLN od jednego egzemplarza.

Wersja elektroniczna (ISBN serii 978-83-949903-1-2):

Część I:

format arkusza A4, format pliku: pdf, stron 168, ISBN 978-83-949903-2-9cena wynosi 19 PLN i nie zależy od wielkości zamówienia.

Część II:

format arkusza A4, format pliku: pdf, stron 290, ISBN 978-83-949903-5-0 – cena wynosi 25 PLN i nie zależy od wielkości zamówienia.

Zobacz spis treści części II

Podręcznik (obie części) zawiera:

  • teorię (w części II głównie z chemi fizycznej),
  • komentarze, wskazówki, informacje o typowych błędach
  • propozycje prostych do wykonania w domu doświadczeń, ale kluczowych w zrozumieniu zagadnienia,
  • rozwiązanych różnymi sposobami przykładów: 48 w części I i 51 w II,
  • 327 autorskich zadań w części I i 148 w części II. O różnym poziomie trudności, ułożonych w takiej kolejności, by wprowadzać pojęcia w porządku ułatwiającym zrozumienie, oraz by w zadaniu poprzednim była wskazówka do rozwiązania zadania następnego.

Liczne są przykłady i zadania ułatwiające zagadnienia związane z praktyką laboratoryjną, informacje o często spotykanych błędach obliczeniowych i wskazówki przy wymagających zadaniach. Każdy dział zakończony zadaniami podsumowującymi ten dział.

WSZYSTKIE ZADANIA OPARTE SĄ O DANE LITERATUROWE – NIE MA PRZYPADKOWYCH DANYCH w zadaniach, w których korzysta się z danych tablicowych. Odpowiedzi do wszystkich zadań.

Liczne grono kupujących stanowią maturzyści i nauczyciele prowadzący poziom rozszerzony. Wykaz zagadnień tematycznych związanych z egzaminem maturalnym można pobrać kikając poniżej.
Wykaz zagadnień do MATURY

Sprawdź opinie

Przejdź do zamówienia

Uwaga posiadacze e-booka „Podstawy obliczeń chemicznych, część druga wraz z uzupełnieniem”. Istnieje możliwość nabycia jednego egzemplarza drukowanego po cenie obniżonej do 39 PLN (obejmuje koszt wysyłki). Aby skorzystać z rabatu należy wpisać kod rabatowy: MAM-PDF-CZ2 i dalej postępować wg instrukcji. Warunkiem udzielenia rabatu przez system jest podanie adresu e-mail, tego samego, na który wcześniej był zakupiony e-book. W razie dodatkowych pytań lub problemów z rabatem – proszę o kontakt.

W przypadku chęci odbioru osobistego (możliwe na terenie Łodzi) proszę przed złożeniem zamówienia o kontakt na adres e-mail: DMchemik14(małpka)gmail.com. Cena egzemplarza przy odbiorze osobistym wynosi 39 PLN i nie zależy od wielkości zamówienia.

Szanowni Państwo! Nabywając podstawy można wesprzeć zbiórki charytatywne. Wpłacając 30 PLN na jedną ze wskazanych zbiórek – prześlę elektroniczną wersję I części podręcznika. Przy darowiźnie co najmniej 40 PLN – prześlę elektroniczną wersję II częsci podręcznika darczyńcy. W tym celu należy przesłać do mnie (DMchemik14(małpka)gmail.com) potwierdzenie wpłaty na zbiórkę. Nie odnoszę z tego tytułu żadnych korzyści materialnych.

Wesprzyj zbiórkę na leczenie Aleksandra Bieleckiego

Wesprzyj zbiórkę na leczenie dzieci z wrodzoną łamliwością kości

Komentarze