Podręcznik „Podstawy obliczeń chemicznych”

1 666

Martwisz się  sprawdzianem, maturą, kolokwium, albo zadania z chemii fizycznej spędzają Ci sen z powiek? Mamy coś, co pozwala przygotować się do nich odpowiednio oraz zrozumieć wiele „trudnych” zagadnień. Przedstawiamy Państwu nasz pierwszy autorski podręcznik do nauki obliczeń chemicznych, ebook w formacie pdf (części I i II) lub książka papierowa w formacie B5 (obecnie tylko część I). Dedykowany także nauczycielom, którzy znajdą proste sposoby wyjaśniania skomplikowanych zagadnień, oraz rozwiązania problemów.

UWAGA: ebooki są wysyłane przez system automatycznie i docierają na ogół kilka minut po zaksięgowaniu i zafakturowaniu się płatności. Zdarza się też, że maile trafiają do spamu.

Dodatkowo informujemy, że od dnia 06.12.2022 w sprzedaży znajduje się plik cz. II z podniesioną jakością elementów graficznych.

Szanowni czytelnicy! Druk II części Podstaw rozpocznie się 15.02. Odbiór książek z drukarni nastąpi ok. 1 marca i wtedy ruszy fizyczna wysyłka.


W przypadku zakupu wersji elektronicznej, gdy plik nie dociera po upływie 24 godzin od wpłaty – proszę o kontakt na adres: DMchemik14(małpka)gmail.com.

Seria drukowana (ISBN serii: 978-83-949903-3-6)

Część I:

format B5 (235×165 mm), stron 240, ISBN978-83-949903-4-3. Cena regularna (wraz z przesyłką) wynosi 30 PLN i nie zależy od wielkości zamówienia.

Zobacz spis treści części I

Zobacz przykładową stronę I
Zobacz przykładową stronę II

Część II:

Druk części drugiej planowany jest po 12.12.2022. ISBN 978-83-949903-6-7

Wersja elektroniczna (ISBN serii 978-83-949903-1-2):

Część I:

format arkusza A4, format pliku: pdf, stron 168, ISBN 978-83-949903-2-9cena wynosi 18 PLN i nie zależy od wielkości zamówienia.

Część II:

format arkusza A4, format pliku: pdf, stron 290, ISBN 978-83-949903-5-0 – cena wynosi 25 PLN i nie zależy od wielkości zamówienia. Od dnia 28.05.22 w przedaży znajduje się plik z usuniętymi błędami drukarskimi – osoby, które nabyły plik w dniach 01.12.21 – 27.05.22 sukcesywnie otrzymują link do pobrania aktualnego pliku wraz z wykazem zmian.

Zobacz spis treści części II

Podręcznik (obie części) zawiera:

  • teorię (w części II głównie z chemi fizycznej),
  • komentarze, wskazówki, informacje o typowych błędach
  • propozycje prostych do wykonania w domu doświadczeń, ale kluczowych w zrozumieniu zagadnienia,
  • rozwiązanych różnymi sposobami przykładów: 48 w części I i 51 w II,
  • 327 autorskich zadań w części I i 148 w części II. O różnym poziomie trudności, ułożonych w takiej kolejności, by wprowadzać pojęcia w porządku ułatwiającym zrozumienie, oraz by w zadaniu poprzednim była wskazówka do rozwiązania zadania następnego.

Liczne są przykłady i zadania ułatwiające zagadnienia związane z praktyką laboratoryjną, informacje o często spotykanych błędach obliczeniowych i wskazówki przy wymagających zadaniach. Każdy dział zakończony zadaniami podsumowującymi ten dział.

WSZYSTKIE ZADANIA OPARTE SĄ O DANE LITERATUROWE – NIE MA PRZYPADKOWYCH DANYCH w zadaniach, w których korzysta się z danych tablicowych. Odpowiedzi do wszystkich zadań.

Liczne grono kupujących stanowią maturzyści i nauczyciele prowadzący poziom rozszerzony. Wykaz zagadnień tematycznych związanych z egzaminem maturalnym można pobrać kikając poniżej.
Wykaz zagadnień do MATURY

Sprawdź opinie

Dostępny jest zarówno poprzez przelewy natychmiastowe jak i tradycyjne (instrukcja poniżej).

Sprzedaż wersji drukowanej cz. I ZAKOŃCZONA

Złóż zamówienie na ebook
(część I)

Zamów ebook, część II

W przypadku przekazów i przelewów tradycyjnych po wypełnieniu formularza zamówienia i po przekierowaniu na stronę Przelewy24.pl należy wybrać w dole strony miniaturę formularza przekazu pieniężnego i przelać środki na jeden dowolny z podanych rachunków ze swojego konta lub za pośrednictwem placówki pocztowej. W tym przypadku realizacja zamówienia nastąpi po zaksięgowaniu płatności (1-3 dni roboczych).

Szanowni Państwo! Nabywając podstawy można wesprzeć zbiórki charytatywne. Wpłacając 30 PLN na jedną ze wskazanych zbiórek – prześlę elektroniczną wersję I części podręcznika. Przy darowiźnie co najmniej 40 PLN – prześlę elektroniczną wersję II częsci podręcznika darczyńcy. W tym celu należy przesłać do mnie (DMchemik14(małpka)gmail.com) potwierdzenie wpłaty na zbiórkę. Nie odnoszę z tego tytułu żadnych korzyści materialnych.

Wesprzyj zbiórkę na leczenie Aleksandra Bieleckiego

Wesprzyj zbiórkę na leczenie dzieci z wrodzoną łamliwością kości

Komentarze