Nasza księgarnia

Martwisz się  sprawdzianem, maturą, kolokwium, albo zadania z chemii fizycznej spędzają Ci sen z powiek? Mamy coś, co pozwala przygotować się do nich odpowiednio oraz zrozumieć wiele “trudnych” zagadnień. Przedstawiamy Państwu nasz pierwszy autorski podręcznik do nauki obliczeń chemicznych, ebook w formacie pdf (części I i II) lub książka papierowa w formacie B5 (obecnie tylko część I). Dedykowany także nauczycielom, którzy znajdą proste sposoby wyjaśniania skomplikowanych zagadnień, oraz rozwiązania problemów.

Od dnia 28.05.22 do wyczerpania nakładu pierwszej części drukowanej obowiązuje promocja “2 w cenie 1”. Kupując papierową wersję części pierwszej (30 PLN) dostajesz także część II w wersji elektronicznej gratis. Kupując część II (25 PLN) dostajesz część I w wersji elektronicznej gratis. Gratisy przesyłam ręcznie w osobnej wiadomości: czas oczekiwania na gratis może wynosić kilka godzin po zaksięgowaniu się zamówienia.

Odbiór osobisty wersji papierowej możliwy w Łodzi po wcześniejszym uzgodnieniu. W tej sprawie prosimy o kontakt na podany niżej adres e-mail przed złożeniem zamówienia.

Wersja papierowa: format B5 (235×165 mm), stron 240, a cena zależy od ilości zamówionych sztuk (szczegóły po przejściu do oferty). Wersja elektroniczna: format arkusza A4, format pliku: pdf, stron 168. W związku z zainteresowaniem i pytaniami podręcznik został rozbudowany o dodatkowe działy i podzielony na dwa tomy. Prace nad drugim tomem są jeszcze w toku.

Podręcznik (obie części) zawiera:

  • teorię,
  • komentarze, wskazówki, informacje o typowych błędach
  • propozycje prostych do wykonania w domu doświadczeń, ale kluczowych w zrozumieniu zagadnienia,
  • rozwiązanych różnymi sposobami przykładów: 48 w części I i 51 w II,
  • 327 autorskich zadań w części I i 148 w części II. O różnym poziomie trudności, ułożonych w takiej kolejności, by wprowadzać pojęcia w porządku ułatwiającym zrozumienie, oraz by w zadaniu poprzednim była wskazówka do rozwiązania zadania następnego.

Liczne są przykłady i zadania ułatwiające zagadnienia związane z praktyką laboratoryjną, informacje o często spotykanych błędach obliczeniowych i wskazówki przy wymagających zadaniach. Każdy dział zakończony zadaniami podsumowującymi ten dział.

WSZYSTKIE ZADANIA OPARTE SĄ O DANE LITERATUROWE – NIE MA PRZYPADKOWYCH DANYCH w zadaniach, w których korzysta się z danych tablicowych. Odpowiedzi do wszystkich zadań.

Zobacz ofertę

Polecamy także:

“Chemia – zbiór zadań maturalnych z odpowiedziami” dr R. Szczypiński

R. Szczypiński

Zobacz ofertę

“Projektowanie doświadczeń chemicznych” – dla maturzystów i nie tylko. Dr R. Szczypiński

1

Zobacz ofertę

“Kolorowanka Chemika” Wiktor Tomkowski

Kolorowanka

Zobacz ofertę

“Współrzędne wewnętrzne i kartezjańskie w tworzeniu i edycji grafiki molekularnej” dr hab. inż. Wojciech Szczepankiewicz

Opracowanie dla pasjonatów rysowania struktur molekularnych i każdego chcącego pogłębić swoją wiedzę.

S
Zobacz ofertę

Arkusze maturalne Neuron (autorstwa naszego współpracownika Sebastiana Karczmarczyka). Produkt dostępny wysyłkowo od 07.01.19. Zamówienia przedpremierowe – rabat 15%! Zapraszamy także na https://maturaneuron.pl.tl/

1

Wersja demonstracyjna
Zobacz ofertę

“Mam kota na punkcie chemii” Dominik Mukrecki, czyli na luzie o chemii 🙂

DM

Zobacz ofertę

“Skarby natury w kosmetyce” praca zbiorowa pod redakcją prof. dr hab. n. farm. Lucjusza Zaprutko, współautorstwa dr hab. n. farm. Barbary Bednarczyk-Cwynar – współzałożycielki Biomist.

1

Zobacz ofertę

“Próbne arkusze maturalne” Paulina Kulpa.

1

Zobacz ofertę

“Ostatni dzwonek przed maturą. Zbiór zadań i arkuszy maturalnych z chemii”. Karol Dudek-Różycki, Michał Płotek, Tomasz Wichur.

arkusze UJ

Zobacz ofertę

“Ostatni dzwonek przed maturą. Elektrochemia” Karol Dudek-Różycki, Michał Płotek

1

Zobacz ofertę