Waporyzacja – co warto o niej wiedzieć?

1 180

Jeśli nie wiesz, czym jest waporyzacja i jakie są jej zalety, to koniecznie przeczytaj ten artykuł i dowiedz się najważniejszych informacji na temat tej metody stosowania ziół.

Co to jest waporyzacja?

Jak czytamy na stronie Medicante – waporyzacja to proces podgrzania suszu roślinnego do odpowiedniej temperatury (innej dla każdego surowca), w której aktywują się substancje czynne o różnych właściwościach terapeutycznych.

Po uwolnieniu związków aktywnych generowanych przez waporyzator (urządzenie do waporyzacji), powstaje czysta para, którą zaciąga się poprzez ustnik, co pozwala cieszyć się pozytywnymi efektami.

Jakie zioła można użyć do waporyzacji?

Zioła wywierają różne właściwości, w tym:

  • uspokajające,
  • poprawiające samopoczucie,
  • zmniejszające ból,
  • korzystnie wpływające na sen,
  • redukujące lęk i stres,
  • usprawniające koncentrację i pamięć.

W związku z tym wybór odpowiedniego surowca do waporyzacji zależy od efektów, jaki chcemy osiągnąć. Dodatkowo ważne jest, aby korzystać z ziół pochodzących z upraw ekologicznych, co świadczy o wysokiej jakości produktu roślinnego i braku zanieczyszczeń pochodzących z pestycydów, toksyn czy metali ciężkich. Najpopularniejsze zioła używane do waporyzacji to lawenda, melisa lekarska, rumianek i mięta pieprzowa.

Waporyzować można również konopie medyczne, które obecnie są coraz częściej wybieraną metodą wspomagającą leczenie wielu chorób. Z powodzeniem uzupełniają podstawową farmakoterapię i są skuteczne w łagodzeniu dolegliwości opornych na tradycyjne leczenie, np. bólu czy padaczki lekoopornej.

Zalety waporyzacji

Waporyzacja uważana jest za jedną z najlepszych metod przyjmowania ziół. W porównaniu do spalania, podczas którego około 25% związków zostaje utracone, co niekorzystnie wpływa na właściwości zdrowotne, pozwala uzyskać najlepsze rezultaty terapeutyczne.

Co więcej, dzięki możliwości ustawienia odpowiedniej temperatury, w bardziej kontrolowany sposób odbywa się cały proces.

Waporyzator – jaki wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele waporyzatorów różniących się m.in. jakością, metodą podgrzewania i materiałem z jakiego wykonany jest sprzęt, co może wpływać na efekty waporyzacji. Dlatego warto wybierać waporyzatory z certyfikatem medycznym.

Waporyzator medyczny to specjalistyczne urządzenie, które zostało zaprojektowane z myślą o pacjentach korzystających z terapii marihuaną leczniczą jak np. tutaj. Wyposażenie i funkcje pomagają w precyzyjniejszym dawkowaniu suszu ziołowego i gwarantują najwyższą jakość pary.

Ponadto charakteryzują się lepszą wydajnością, co jest istotne dla regularnych użytkowników waporyzacji. Są również przetestowane i zatwierdzone do użytku medycznego na całym świecie.

Podsumowanie

Waporyzacja to najlepsza metoda stosowania ziół, która jest wykorzystywana coraz częściej przez pacjentów zmagających się z różnego rodzaju dolegliwościami, nawet tymi ciężkimi i przewlekłymi, jak ból czy nadmierne napięcie mięśni.

Dzięki podgrzaniu surowca roślinnego do odpowiedniej temperatury, można uzyskać czystą parę zawierającą tylko substancje aktywne, co pozwala uzyskać maksymalne właściwości terapetyczne.

Do waporyzacji warto używać waporyzatorów medycznych, które cechują się wyższą jakością i użyciem lepszych materiałów. Jest to szczególnie istotne dla wszystkich pacjentów, którzy używają zioła do zmniejszania objawów choroby.

5/5 - (1 vote)
Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pati

Mało się o tym pisze. Dziękuję za artykuł

1
0
Masz przemyślenia? Napisz komentarz!x